12 Aralık 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sular Vadisi projesinde dev adım

Sular Vadisi projesinde dev adım

sular vadisi 620x328 Sular Vadisi projesinde dev adımBursa’nın vizyon projelerinden biri olan ve ulusal ödüle sahip Sular Vadisi projesinde kamulaştırmaların büyük kısmı tamamlandı.

‘da devam eden kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, sosyal donatı alanlarıyla ilçenin çehresini değiştirecek olan Sular Vadisi Doğa Parkı projesinde kamulaştırmaların yüzde 79’u tamamlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bölgeyi beton yığını görüntüsünden kurtarıp, tüm lıların yararlanacağı tematik bir park haline getireceklerini söyledi.

Maket Evcil Hayvan Bahçesi de Olacak

Proje tamamlandığında sadece Yıldırımlıların değil, tüm Bursalıların yararlanacağı önemli bir park yapacaklarını dile getiren Başkan Edebali, “Sadece Yıldırım değil, Bursa kazanacak. Sular Vadisi Doğa Parkı içinde; teras kademeli oturma alanları, babil bahçesi- seyir terasları, doğal göl, gölgeli oturma bölümü, revan köşkleri ve yol boyu dinlenme köşeleri yer alacak.”dedi. Başkan Edebali, kentsel dönüşümün tamamlayıcı sosyal donatı alanlarından biri olacak projede ayrıca havuzlar, şelaleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, cami, Osmanlı çeşmesi, belediye hizmet binası, aletli jimnastik köşesi ve maket evcil hayvan bahçesinin de yer alacağını belirtti.

Hak Sahiplerine Ödeme Yapıldı
Sular Vadisi Doğa Parkı’nın Yıldırım’ın en önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “35 hektarlık alan üzerine inşa edilecek Sular Vadisi Doğa Parkı ve Rekreasyon Alanı, Yenimahalle, Karamazak, Piremir, Namazgah, Teferrüç, Umurbey ve Kurtoğlu mahallelerini cazibe merkezi haline getirecek. Yapılacak kamulaştırmalarla beton yığını görüntüsünden kurtarılacak bölgeye tüm Bursalıların yararlanacağı bir tematik park inşa edilecek” diye konuştu. Ulusal bir ödüle de sahip olan projenin hayata geçirilmesi konusunda önemli bir mesafe kat ettiklerini aktaran Başkan Edebali, “Bölgedeki 294 hak sahibi ile görüşerek kamulaştırma çalışmalarının yüzde 79’unu tamamladık. Hak sahiplerine 6 milyon 383 bin 506 lira ödeme yapıldı. Tapu tescil ve ödeme işlemleriyle uzlaşma görüşmelerimiz aralıksız devam ediyor. Bunları kısa süre içerisinde tamamlayarak,  aşamasına geçeceğiz” dedi.

Sabah

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
can-dostlarini-serinletme-cabasi-8660337_o
Can Dostlarını Serinletme Çabası

MUĞLA Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS), sokak hayvanlarını su kaplarına buz koyarak ya da havuza girmelerini sağlayarak serinletmeye çalışıyor. Muğla Hayvan...

Kapat