Yaşamak İçin Pofuduk Köpeğe Sarıldı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Rusya’da on yaşındaki kız çocuğu kar fırtınasında kayboldu, kurtulmak için sokak köpeğine sarılarak hayatta kaldı

Sahalin Oblastı’ndaki Uglegorsk kasabasında yaşayan ve kimliği Vika Z. olarak paylaşılan kız çocuğu, 13 Ocak’ta okuldan çıktıktan sonra saatte 60 ila 80 kilometre hızla esen kar fırtınası nedeniyle evine dönemedi.

Kasaba sakinlerinden bazıları, 13.00 civarında okuldan çıkan ve kendisinden haber alınmayan Vika’yı en son bir köpekle oynarken gördüklerini söyledi. Bunun üzerine yetkililer ve bölgede yaşayanlar, özellikle evcil hayvanların yaşadığı evlere odaklanarak kız çocuğunu aramaya başladı. Vika’yı aramak için yaklaşık 40 kişi seferber oldu.

Pofuduk köpeğe sarıldım

Vika ertesi gün 08.45 sularında, giriş kattaki bir evin balkonun altında sokak köpekleri için yerleştirilmiş bir şiltenin üstünde, bir köpekle birlikte bulundu. Sıcaklığın -11 dereceye düştüğü gecede kar fırtınasına yakalanınca donma riskini sokak köpeğine sarılarak atlattığı anlaşıldı. Kayıp Vika, o sokak köpeğinden “Isınmak için pofuduk köpeğe sarıldım” diye bahsetti.

Yetkililer, hastaneye kaldırılan kız çocuğunun soğuktan az etkilendiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler.

Rusya Soruşturma Komitesi’nden Olesya Voznyuk, “Köpekle birlikte bir balkonunun altında saklanıyordu. Hayvanları çok seviyor, kasabanın köpekleriyle hep oynar. Okuldan sonra köpekleri beslemeye gitmiş fakat fırtınaya yakalanınca eve dönememiş” dedi. 34 yaşındaki anne Tatyana ise kızının bulunmasına çok sevindiğini söyledi.

Vika’nın hayatını kurtaran o köpeğin nerede olduğu bilinmiyor.

Kaynak: Independent Türkçe

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + two =

Yeniler

Köşe Yazıları