Büyükşehir’den can kurtaracak proje…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

1Büyükşehir Belediyesi, Antalya Gönüllüleri Derneği ve Alman Care-4 Life kuruluşunun işbirliğiyle arama kurtarma köpeği ve eğitmeni eğitimi başlattı. 

2 kişilik eğitmen adayı ekibi, seçilen köpekler ile birlikte üç gün boyunca temel eğitimi alacak ve ardından 2014 yılı yaz aylarında Almanya’da eğitimlerine devam edecek. Köpek eğitmeni eğitiminin 1 yıl sürmesi planlanıyor. 
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Antalya Gönüllüleri Derneği, Almanya’daki Hayvanları Koruma Derneği Care-4 Life işbirliğiyle, afet durumlarında canlıların kurtarılması için hayati önemi olan arama-kurtarma köpeklerinin eğitimi ve bu köpekleri eğitecek eğitmenlerin de yetiştirilmesini amaçlayan bir proje başlattı.

Bu kapsamda, Alman SAR-Germany, Care-4 Life derneklerinden 5 eğitmen, 3 arama-kurtarma köpeği ile birlikte eğitim vermek üzere Antalya’ya geldi. İtfaiye Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Antalya İl Müdürlüğü, Arama Kurtarma Derneği (AKUT), Acil ve Afet Derneği’nden (ACAT) 12 kişilik eğitmen adayı belirlendi. 
Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı yetkilileri, barınaktaki sahipsiz hayvanlar arasından seçilip eğitilecek köpeklerin, itfaiyede görevlendirileceğini belirtti. 
Yetkililer, eğitim programıyla arama- kurtarma köpeği ve eğitmen sayısını artırırken, sokak hayvanlarının vasıflı hale getirilerek sahiplenilmesinin de hedeflendiğini anlattı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 11 =

Yeniler

Köşe Yazıları