Facebook Kullanıcılarının % 10’u Evcil Hayvanlar!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Facebook kullanıcılarının % 10’u insan değil…

Facebook Hesapları

Yapılan araştırmalara göre sosyal paylaşım devi Facebook’ta kişisel hesap sayısı her gecen gün daha da azalıyor.
Artık Facebook sayfamızı açtığımızda ekranın her yerinden fırlayan yüzlerce marka ve şirket görüyoruz. Arkadaşlık önerilerinde ise kediköpek, at gibi hayvanlar adına açılmış birçok hesap karşımıza çıkıyor. Son aylarda bu durumdan kaynaklanan şikâyetlerin artması çok normal, çünkü Facebook hızla kişiselliğini kaybediyor.
eMarketer adlı internet market araştırmaları şirketinin verilerine göre Facebook’ta aktif kullanıcıların yüzde 10’u hayvanlardan, markalardan ve şirketlerden oluşuyor.
Şirketin verilerine göre sitenin sahip olduğu 1 milyar hesabın 110 milyonu marka, şirket ya da çeşitli evcil hayvanlara ait.
Facebook’ta ki bu garip duruma en çarpıcı örnek ise şirketin sahibi Mark Zuckerberg’in köpeği Beast. Mark Zuckerberg tarafından köpeği adına açılan hesap tam 1 buçuk milyon takipçiye sahip. Marka ve şirketler adına açılan hesaplarının her geçen gün sayısının daha fazla artması ve bu hesapların çok sayıda takipçi kazanması ise ‘Facebook’un kişisel kimliğini kaybetmeye başladığı’ iddialarını güçlendiriyor. Sosyal paylaşım devinin hızla devam eden bu ticarileşme süreci aktif kullanıcı sayısına da yansıyor. Facebook kullanımının en yoğun olduğu ülkeler önceden ABD ve İngiltere iken, şu anda bu ülkelerde aktif kullanıcı sayısı düşmeye başladı. Ayrıca diğer Avrupa ülkelerinde de insanlar Facebook yerine diğer sosyal ağları tercih ediyor. Facebook kullanımının en yoğun olduğu ülkeler arasında ise Brezilya, Hindistan ve Orta Doğu ülkeleri bulunuyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − twelve =

Yeniler

Köşe Yazıları