HAYVANLARINIZI KAYIT ETTİRİN!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

hayvanlarinizi-kayit-ettirin-80713nKırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Ümit Kiracıoğlu vatandaşların evcil hayvanlarını Belediye Geçici Hayvan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne kayıt ettirmesi gerektiğini söyledi. 

Evcil hayvan bakan vatandaşların yaşadığı şehirlerin belediyelerine yasal zorunluluk olarak kayıt ettirmeleri gerekiyor. Herhangi bir adli olayda kayıtı olmayan hayvanların yanında sahiplerinin de zor duruma düşeceği veteriner hekimler tarafından belirtiliyor. Kırklareli Belediyesi Hayvan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Ümit Kiracıoğlu, “Evcil hayvanlarının ilk aşısını yapan veteriner hekim tarafından hayvana, karne oluşturuluyor.

Bu karne ile hayvan bize getirilerek sistemimize giriş yapıyoruz. Hayvanın kaydını oluşturduktan sonra yapılan aşıları ve kontrollerini kaydediyoruz. Böylece hayvanın ne zaman ne aşısı yapıldığı ve hangi sağık sorunlarını yaşadığı kayıtlarımız altında oluyor. 

Yasa gereği hayvanları belediyeye kayıt ettirmek gerekiyor. Herhangi bir adli olayda, hayvanın bizden bilgisi isteniyor. Bizde kayıdı olmayan hayvan ve sahibi bu durum karşısında zor durumda kalıyor” şeklinde konuştu. Hayvan kayıtının  yapılmasında herhangi bir ücret talep edilmezken hayvanın karnesi ile başvurulması ile kayıt işlemi gerçekleştiriliyor. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + two =

Yeniler

Köşe Yazıları