HIRSIZLARIN YENİ HEDEFİ…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

medine-killiİstanbul da lüks villaların bahçelerine dadanan hırsızlar, cins köpekleri ilaçlı  etle uyutup çalıyor Bir ayda üç ihbar alan polis, hırsızları arıyor  istanbul Beşiktaş Akatlar’da lüks bir villada oturan 46 yaşındaki D.M. isimli işadamı, 2 Mart Cumartesi gecesi sabahı evinin bahçesinde “Baron ” adlı 9 aylık Husky cinsi köpeğini göremedi. Bunun üzerine bahçeye inerek köpeğini arayan işadamı, “Baron”a ait tasmayı buldu. Köpek kulübesinin yalanında iki parça et olduğunu gören D.M., köpeğinin çalındığını fark etti ve bahçedeki etleri incelenmesi için veterinere götürdü. Yapılan incelemede etlere, bünyesine girdiği canlıyı uyutan “Sedasyon” isimli sıvı ilacın enjekte edildiği ortaya çıktı. Köpeğinin bu şekilde uyutularak hırsızlar tarafından çalındığını öğrenen D.M. polise başvurdu. 
HER KÖPEK YEMİYOR Benzer bir hırsızlık olayı 15 Mart Cuma akşamı Gültepe’de ikamet eden 30 yaşındaki işletmeci Egemen E.’nin başına geldi. Egemen E.’nin 2 yaşındaki Sibirya Kurdu cinsi köpeği “Tekila”, ilaçlı etle uyutularak evinin bahçesinden çalındı. 
Egemen E., “Çok yakın bir arkadaşım, çalınan köpeğimizi aracı ile seyir halinde olduğu esnada Kağıthane’de yer alan bir barınaktan çıkartılırken görmüş. Para karşılığında satıldığını öğrendik fakat alan kişilere ulaşamadık. 
Çok üzgünüz” dedi. Levent’te ikamet eden 32 yaşındaki E.Z. 
adlı kadın ise evinin bahçesine yabancılar tarafından atılmış kuru mamalar olduğunu fark ettiğini, fakat köpeğinin söz konusu mamaları yemediğini belirtti. Son bir ay içinde yaşanan hırsızlık olayları ile ilgili olarak çalışma başlatan İstanbul polisi, köpekleri uyutarak evlerinin bahçelerinden çalan hırsızların peşine düştü.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 2 =

Yeniler

Köşe Yazıları