KEDİLİ TUZAK…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

yavru-kedilerBu muhteşem kedinin fotoğraflarım mutlaka görmelisin!” içerikli bir e-posta alsanız açar mıydınız? Bu kedinin güzel, tüylü bir Ankara kedisi olduğunu düşünün bir de. İnternette kedi popüler bir hayvan.
Birçok kişi, özellikle kadınlar kedi fotoğrafları yüklüyor ve paylaşıyor. Fakat bu fotoğraflar azen sadece kedi fotoğrafından ibaret olmuyor.
Ne zarar gelir ki?
Tıklanan bir kedi fotoğrafı şirketler için büyük sıkıntı yaratabiliyor. Çünkü birçok güvenlik ihlali, dahi hackerlar sayesinde değil, çalışanların USBİi bubi tuzakları Trustwave Holding’den Ryan sevimli kedi fotoğrafları gönderen Jones ise işi bir adım öteye götür- ren bir e-posta alırsanız kaynağın müş. İş yerinde sağa sola taşına- güvenilir olduğundan emin bilir bellekler, USB’ler bırakarak olun. Daha garantili bir yol ise e çalışanlannı tuzağa düşürmeye postayı açmayın bile. Özellikle iş çalışıyor. Eğer bir dahaki sefere yaptığınız bir bilgisayardaysanız.
düşüncesiz davranışları veya saçma hataları nedeniyle oluyor.
Wall Street Journal’dan Geoff Fowler’ın haberine göre, şirketler bu tür hata yapabilecek çalışanlarını kedi fotoğraflarıyla yakalıyor. Virginia kökenli PhishMe şirketinin görevi Dr.
Zaius adında sevimli bir kedinin fotoğraflarını göndermek^ ve insanların ekledikleri dosyaya tıklamalarını sağlamak. Tuzağa düşenler direkt it departmanından uyarı alıyorlar. PhishMe Inc. müşterileri, şirketin uygulamalarını kullanarak bugüne kadar 3.8 milyon çalışana ders vermiş.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =

Yeniler

Köşe Yazıları