Köpek besledikleri için ailesinden 3 kişi öldürülen Güçlü: En ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum

Köpek besledikleri için ailesinden 3 kişi öldürülen Güçlü: En ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, sokak köpeklerini besledikleri gerekçesiyle Ali İhsan Kılıç tarafından eşi, kayınpederi ve kayınvalidesi öldürülen Rıdvan Güçlü, Kılıç’a en ağır cezanın verilmesini istedi. Güçlü, Kılıç’ın baldızını ‘seni de çocukları da öldüreceğim’ diyerek tehdit ettiğini ifade etti.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, sokak köpeklerini besledikleri gerekçesiyle Ali İhsan Kılıç tarafından eşi, kayınpederi ve kayınvalidesi öldürülen Rıdvan Güçlü, olay gününe ilişkin açıklama yaptı.

Ali İhsan Kılıç’ın en ağır cezayı almasını talep eden Güçlü, “Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü?” dedi.

Güçlü, “Özel bir bankada güvenlik görevlisiyim. O gün işteydim. Küçük baldızım aradı. ‘Enişte yetiş’ dedi ve telefon kapandı. Ne yapacağımı şaşırdım. Eşimi, kayınpederimi ve kayınvalidemi aradım. Ancak hiçbiri telefonu açmadı. Biri 7, diğeri 10 yaşında 2 erkek evladım var. Çocuklarımdan birine bir şey oldu sandım hemen taksiyle eve geldim. Evimizin sokağı çok kalabalıktı. 3 ambulansı görünce çıldırdım. Ambulanslardan birinde babama, diğerinde anneme, bir değerinde ise eşime kalp masajı yapıldığını gördüm. Ambulansın olaydan 40 dakika sonra geldiği söyleniyor. Polis, yaralıları özel araçla hastaneye götürmek isteyen komşularımıza yanlış bir müdahale olmaması için izin vermemiş. Sonuçta ailemi kurşunladılar, bir kaza değil. Acil müdahale edilmesi için bir an önce hastaneye götürülmesi gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

‘BALDIZIMIN DA KAFASINDA ODUN KIRMIŞLAR’

Güçlü, “Tartışma başladıktan sonra önce babamı, ardından annemi, sonra da eşimi vuruyor. Belki mermisi bittiği için belki de silahı tutukluk yaptığı için olay sırasında 2 çocuğumu evin kapısında tutmaya çalışan baldızımı ‘Bekle, seni de çocukları da öldüreceğim’ diyerek tehdit etmiş. 3 ölüm olmasına rağmen, Allah’ıma şükrediyorum, çocuklarıma bir şey olmadı. O an baldızım çocuklarımı alıp, eve sokuyor. Kapıyı kapatıp, ‘Kimseye açmayın. Camlardan uzak durun’ diyor. Baldızım olay yerine dönünce onun da kafasında odun kırmışlar. Şu an durumu iyi” dedi.

‘OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

Hayvansever bir aile olduklarını belirten Güçlü, “Cins bir köpeğim vardı. Komşular rahatsız olduklarını söylediği için başka birine sahiplendirdim. Bunlarda Allah’ın kulu. Sokak köpeklerine yiyecek ve su veriyorduk. Çevrede okul ve park var. Eğer beslenmezlerse yarın başka çocuklara saldırabilirler. Bu saldırganla hiçbir başka problemimiz yoktu. Aynı köydeniz. Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü? Bu zanlı bunu yapabilecek birisi değil. Nasıl böyle bir şeye cesaret etti, bir şey mi kullandı bilmiyorum. Allah bize sabır versin. En ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Herkesin desteğine ihtiyacım var” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İzmir’in Bayraklı ilçesinde Ali İhsan Kılıç isimli vatandaş, komşusu Yahya Köşek ile tartışma yaşamış ardından Yahya Köşek, Meryem Köşek ve kızı Funda Güçlü’ye ateş etmişti.

Köşek çifti ve Funda Güçlü, Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Ali İhsan Kılıç, suç aleti tabancayla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Cinayetin sebebinin ise Köşek ve ailesinin sokak köpeklerine yemek verdiği, Kılıç’ın duruma tepki gösterince çıkan tartışmada olayı gerçekleştirdiği belirtilmişti.

Kaynak: BirGün 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir