Leon Pet’ten Sn. Mehmet ALPTEKİN ile firmaları ve ürünleri hakkında sohbet ettik. İşe başlarken hem sektöre hem de ülkemize katkıda bulunacağımızı hayal ettik diyen ALPTEKİN yakın zamanda ihracat planları olduğunu da belirtti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

– Firmanızdan bahseder misiniz? Neler üretiyorsunuz?
Firmamız evcil hayvan aksesuarları konusunda %100 yerli sermaye ile İstanbul’da kurulmuştur. 2020 yılında öncelikli olarak aksesuar grubu üretimi ile başladık. Ardından pet taşıma ve tekstil ürünleri üretimine başladık. Şu an kedi ve köpekler için aksesuar, taşıma
çantaları, tekstil ürünleri ve yataklar üretiyoruz. Ürünlerin tamamı Leon Pet tarafından tasarlanıp üretilmektedir.

Evcil hayvan ürünleri sektöründe uzun yıllardır süren çalışmalarımız 2020 yılı itibarıyla ticari bir yapıya kavuşarak devam etmektedir. Yılların getirdiği birikim ve tecrübeye güvenerek kolları sıvadık ve hem sektöre hem de ülkemize katkıda bulunacağımızı hayal ederek işe başladık. Kısa süre içerisinde de sektörde yer edindik. Bunda ürünlerimizin kalitesi ve müşteri memnuniyetinin etkisi tabi ki çok büyük.

– Gelecek planlarınızdan bahsedelim biraz da.
Önümüzdeki süreçte bulunduğumuz sektörde daima kaliteli, sürdürülebilir bir iş modeli ile müşterilerimize ve onların hitap ettiği son tüketiciye faydalı ve kazançlı ürünler geliştirmek. Neticede ürünlerimiz evcil dostlarımızın hayatını kolaylaştırmalı. Bizim bir ürünümüz kullanıldığında evcil dostumuz rahat etmeli, sahibi ise ürünümüze güvenmelidir.

– Çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Türkiye’de ağırlıklı olarak Marmara, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde çalışıyoruz. Gelen talebi karşılamak adına çalışmalarımızı arttırıyoruz. Genç bir kadro ile hedeflerimizi büyüterek çalışmalarımıza devam ediyoruz.

– İhracat planlarınız var mı, bu konuda talepler geliyor mu?
Yeni kurulan bir firma olmamıza rağmen yurt dışından gelen ilgi bizi memnun ediyor. İhracat ile ilgili planlarımız var. Yakın zamanda bu konuda adımlar atacağız.

– Ürünlerinize nereden ulaşılabilir, genelde müşteriler size nereden ulaşıyor?
Genelde müşterilerimizle birebir görüşme yapmayı tercih ediyoruz. Saha ziyaretleri bizim işimizin olmazsa olmazı. Bunun haricinde internet sitemiz ve duyuru hatlarımız aracılığıyla müşterilerimizi ürünlerimizle ilgili bilgilendiriyoruz. Sosyal medyayı aktif kullanan bir firmayız, buradan da müşterilerimize ulaşabiliyoruz.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =

Yeniler

Köşe Yazıları