“Pet Garden Türkiye’de pet sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir.” Pet Garden Genel Müdürü Sn. Mert YÜRÜK ile Röportajımız

202

 

• Pet Garden’den biraz bahseder misiniz?

Dünyanın saygın markalarının Türkiye distribütörü olan firmamız Türkiye’nin her köşesine, yurt içi ve yurt dışı firmalardan tedarik ettiği 7000 kalemin üzerindeki ürünleri; sahip olduğu modern alt yapı ve bilgi teknolojileri ile desteklenen, değişen piyasa koşullarına göre kendini sürekli geliştiren güçlü satış- dağıtım organizasyonu ile en iyi hizmeti vererek ulaştırmaktadır.

       Pet Garden, 1993 yılından itibaren pazardaki konumunu her geçen yıl daha da güçlendirerek bugünkü haklı yerine ulaşmış ve Türkiye de pet sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir.

Müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiş firmamız sektöründe en çok tercih edilen lider tedarikçi firması olma hedefine; personel, bilgi teknolojileri ve ekipman yatırımlarıyla, sektörün ihtiyaçlarına yönelik doğru, çağdaş ve yenilikçi çözümler üreterek tesadüflere dayalı olmadan tamamen gerçekçi ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.

  • Evcil dostlarımız için Pet Garden’da neler var? Piyasada hangi ürünleri bulabiliyoruz?

Firmamız bütün evcil hayvanların gereksinimine yönelik olarak hem yurt dışı hem de yurt içi kaynaklardan ve aynı zamanda kendi üretim imkanları ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda beslenme ürünlerinin, oyuncak, kafes vb. gibi temel gereksinimlerine yönelik malzemelerinin piyasaya arzını yapmaktadır.

Bu bağlamda;

Kedi ve köpekler için;

Besin Ürünleri;

            – Super Premium mama grubunda: Advance

            – Premium mama grubunda: Brekkies

            – Az tahıllı ve tahılsız mama grubunda: True Instinct markaları ile Türkiye’nin her iline hizmet vermekteyiz.

              Yurtiçi kaynaklı mamalarımız Mystic (Az tahıllı mama), Paw Paw markası ile İç Anadolu,

              Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerine hizmet vermekteyiz. Tommy ve Catia markaları

             İle tüm Türkiye‘ye hizmet vermekteyiz.

               

              -Yaş mama grubunda; Rokus, Miamor ve Pet’s Family markaları ile

             – Ödül grubunda; Miamor ve Rinti markası ile

             -Veteriner diyet grubunda ; Advance diyet mamalar, Kattovit özel diyet mamalar ile hizmet vermekteyiz

             -Besin takviyesi;

              Versele Laga Oropharma ürünleri ile

              Oyuncak ve Malzemeler;

              Karlie, Eastland ve Dayang markaları ile

              Kedi Kumu;

              -Garden Mix Bentonit kumu, Long Feng Silika kedi kumu ve Cat’s Best doğal kedi kumu ile hizmet vermekteyiz

            

            Kafes Kuşları için;

             Mama ve takviye ürünlerde; Versele Laga ve kendi üretimimiz olan Garden Mix ürünleri ile,

             Kafes malzemelerinde; Da Yang Firmasının ürünleri ile

             Akvaryum Grubu için;

             Alman JBL Firmasının ürünleri, Resun ve KW Zone Firmasının ürünleri ile bu sektörde hizmet vermekteyiz.

           – Önümüzdeki süreçte Pet Garden’in planları neler? Gelecek planlarından biraz bahseder misiniz?

  Tüm evcil hayvan dostlarımıza hak ettikleri en kaliteli ürünleri sunmak için ve piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda ürün çeşitliliğimizi geliştirme konusundaki çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bunun için gerek yurt dışında gerek se de ülkemizde faaliyet gösteren konusunda lider firmalar ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

  Türkiye’nin pet sektörünün ihracat potansiyeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Pet Garden bu konuda neler     yapıyor ve planlıyor?

Pet Garden olarak yurt dışına açılım konusunda istek ve faaliyetlerimiz devam etmektedir.  Bu süreci başlatacak      olan girişimlerimizi Hepimizin bildiği ve halen devam eden salgın süreci nedeniyle bir müddet beklemeye almış durumdayız.

  • Son zamanlarda öne çıkan ürünleriniz nelerdir? Evcil hayvan sahiplerinin en çok tercih ettiği ürününüzden biraz bahseder misiniz?

Az Tahıllı ve Tahılsız mama markamız True Instinct marka bilinirliği ve buna bağlı tüketiciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün hızlı bir şekilde artmakta

Super Premium mamamız Advance marka bilinirliğini hızlı bir şekilde arttırmaya devam etmektedir.

Relansman yaparak hem ambalaj hem de mama içeriği olarak Garden Mix Platin yem ürünleri pazarda hak ettiği yeri hızlı bir şekilde almaktadır.

Garden Mix Bentonit kedi kumumuz pazarda hızlı bir şekilde yayılmaya devam etmektedir

  • Yeni ürün planlarınız veya yeni bir ürününüz var mı?

Tahılsız ve az tahıllı kuru mama  ürünlerin yer aldığı ve her geçen gün marka bilinirliğinin ve tüketici algısının arttarak devam ettiği True Instinct ürünümüzün  sahada hak ettiği yeri alması için gereken tanıtım ve listeleme çalışmaları arttırılarak devam edecektir.

  • Ürünlerinizi hangi mecralardan inceleyebilir veya tedarik edebiliriz?

          Ürünlerimizi  hemen hemen tüm petshop, veteriner  klinikleri, hayvan hastaneleri ve sanal pazarlardan tedarik edebilirsiniz.

  • Bayi ve son tüketiciye ulaşma konusunda ne gibi çalışmalarınız var, biraz bahseder misiniz?

   Firmamız mevcut alt yapısı ve satış ekipleri ile tüm Türkiye’ye kesintisiz hizmet vermektedir.  Satış ekiplerimiz düzenli       olarak sahada müşterilerimize ulaşırken,  müşterilerimiz internet ortamından e-ticaret sitemize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında bilgi alabilir hem de arzu ettiği ürünlerin siparişini verebilmektedir.

  • Pet Garden Türkiye’nin en çok bilinen markalarına sahip, bu sürece kadar markalarınızın tanıtımı için ne gibi çalışmalarınız oldu?

Ürünlerimizin marka bilinirliğini oluştururken öncelikle %100 müşteri güvenini teşhis etme ve kaliteli ürünleri sunma ilkesinden yola çıktık. Mümkün olan tüm sektörel etkinliklerde yerimizi aldık. Mümkün olan tüm reklam faaliyetlerini değerlendirdik.

  • Sizin okurlarımıza iletmek istedikleriniz nelerdir?

Pet Garden Ailesi olarak siz müşterilerimize ve tüketicilerimize ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi ürünleri, en iyi hizmeti sunarak sağlamaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz