Köpek Sahiplerinin Hayatını Kolaylaştıracak En Kullanışlı Köpek Malzemeleri

60

Her köpek sahibinin edinmesi gereken en kullanışlı köpek eşyalarını araştırdık ve seçtik. İşte minik dostunuzun yüzünü güldürecek köpek malzemeleri…

1. Tüy bakım spreyi

köpek malzemeleriKedilerin temizlenmek için kendilerini yaladığını biliyoruz. Tabii aynı durum köpekler için geçerli değil. Tıpkı insanlar gibi minik dostlarımız da kirlenebilir ve kötü kokabilir. Bu kötü kokudan kurtulmak için özel olarak geliştirilen tüy bakım spreylerinden kullanabilirsiniz. Bu spreyler köpeğinizin güzel kokmasını sağlayacağı gibi mevsimsel tüy dökülmelerini de azaltır. Minik dostunuzun tüylerinin daha bakımlı, parlak ve canlı gözükmesine yardımcı olur.

2. Furminator

köpek malzemeleriKonu evcil hayvan tarakları olduğunda akla gelen ilk markalardan biri de Furminator! Diğer evcil hayvan taraklarına göre tuzlu bir fiyatı olsa da harika bir iş çıkardığını söylememiz gerek. Bu tarakları düzenli olarak kullandığınızda evinizin tüylerden arındığını ve minik dostunuzun çok daha mutlu olduğunu fark edeceksiniz.

3. Şampuan

köpek malzemeleriEğer oyuncu bir köpeğiniz varsa dışarıya çıktıktan sonra kirlenmesi kaçınılmaz olacaktır 😊 Minik dostunuzun her zaman misler gibi kokmasını istiyorsanız onu düzenli olarak yıkayabilirsiniz. Tabii burada dikkat etmeniz gereken nokta köpekler için özel olarak üretilen şampuanlar kullanmak.

4. Tüy toplayıcı eldiven

Son zamanların en popüler köpek malzemeleri arasında gösterilen tüy toplama eldivenleri, taranmaktan hoşlanmayan köpekler için harika. Bu eldivenler sayesinde bir yandan minik dostunuzu severken bir yandan da güzelce tarayabilirsiniz. Tarama işleminin sonunda çıkan tüylere köpeğiniz bile inanamayacak.

5. Tüy toplama aparatı

köpek malzemeleriKonu köpek malzemeleri olduğunda akla gelen ilk ürünler elbette tüy problemiyle ilgili oluyor. Etrafa saçılan tüylerle nasıl baş edeceğini bilemeyenleri buraya alalım! Bu tüy toplama aparatları sayesinde her türlü kumaşın üzerindeki tüyleri pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle koltukları hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek isteyenler için harika bir aparat!

6. Koku giderici sprey

köpek malzemeleriKöpek malzemeleri arasında belki de en gerekli olanlardan biri de bu spreyler! Tuvalet eğitimini tamamlamayan köpekler, zaman zaman evin çeşitli yerlerine çişini yapabilir. Hassas bir burna sahip olan minik dostunuzun tekrar aynı yere çiş yapmamasıysa sizin elinizde! Koku giderici spreyler sayesinde çiş kokusunu ortadan kaldırabilir, derin bir oh çekebilirsiniz.

7. Çiş pedi

Konu köpek malzemeleri olduğunda vazgeçilmez bir ürün olan çiş pedleriyle devam edelim. Kedi tuvaletiyle aynı işleve sahip olan bu çiş pedleri, köpeğinize özgürce çiş yapabileceği bir alan sağlıyor. Özellikle geceleri hayat kurtarıcı olan bu pedler, her köpek sahibinin edinmesi gereken malzemelerden biri.

8. Seyahat suluğu

Köpeğinizle uzun yürüyüşler yapmayı seviyorsanız bu ürüne bayılacaksınız! Nereye giderseniz gidin minik dostunuzun doya doya su içmesini sağlayan seyahat sulukları tam size göre! Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte köpeğiniz, uzun yürüyüşlerin ardından susuz kalabilir ve bitkin düşebilir. Seyahat sulukları sayesinde köpeğinize her an her yerde su içirebilirsiniz. Araba yolculukları için de harika bir ürün!

9. Seyahat örtüsü

köpek malzemeleriKöpeğinizle seyahat etmek, kimi zaman eğlenceli olsa da kimi zaman da oldukça zahmetli olabilir. Eğer köpeğiniz araba yolculuklarında mide rahatsızlıkları yaşıyorsa seyahat örtülerine mutlaka bir şans vermelisiniz. Aynı şekilde uzun yürüyüşlerin ardından kirlenen minik dostunuzun arka koltuğa dilediği gibi yayılması için de bu örtüleri kullanabilirsiniz.

10. Pati yıkama kovası

Pati yıkamaktan yorulan köpek sahiplerini buraya alalım! Yürüyüşlerin ardından bir de evde koşuşturmak istemiyorsanız pati yıkama kovaları tam size göre! Köpeğinizin patilerini saniyeler içinde temizlemenizi sağlayan bu kovalar, oldukça pratik ve kullanışlı.

11. Göz, Kulak Ve Ağız Bakım Solüsyonu

Yara bakım antiseptiği olarak kullanabileceğiniz bu solüsyon; minik dostunuzun vücudunu bakteri, virüs ve mantarlardan arındırmak için harika. Kulak, göz ve ağız bakımında kullanabileceğiniz bu ürün; alkol, iyot, antibiyotik, steroid, bitkisel yağ ve kimyasal madde içermiyor.

12. Köpek bariyeri

Kimi zaman minik dostlarımızın bazı odalara ya da alanlara girmesini istemeyiz. Böyle durumlarda köpek bariyerleri hayat kurtarıcı olabilir! Kolayca kurulan bu bariyerler, köpeğinizi belirli alanlardan uzak tutmak için harika.

13. Seyahat mama kabı

köpek malzemeleriÇantanızda taşıyabileceğiniz bu mama kapları, her köpek sahibinin edinmesi gereken köpek malzemelerinden biri. Seyahatlerde ve uzun yürüyüşlerde kullanabileceğiniz bu kaplar, oldukça uygun fiyatlı.

14. Tuvalet Eğitim Spreyi

Yavru köpek sahipleri için hayat kurtarıcı olacak bir ürünle devam edelim. Yavru köpeklerin istenilen bölgeye çişini yapmasını sağlayan bu sprey, köpeğini eğitmekte zorluk yaşayanlar için harika. Hem bahçede hem de evde kullanabileceğiniz bu ürün, köpeğinizi kolayca eğitmenizi sağlayacak.

15. Diş temizleme oyuncağı

Üzerindeki boşluklar sayesine minik dostunuzun dişlerini temizleyen bu oyuncak, her köpek sahibinin edinmesi gereken köpek malzemelerinden biri. Üstelik bu oyuncakları fırlatarak da köpeğinizle doyasıya oynayabilirsiniz.

16. Clicker

köpek malzemeleriKonu köpek malzemeleri olduğunda en dikkat çeken ürünlerden biri de clickerlar. Minik dostlarınızı eğitmek için kullanabileceğiniz bu ürünler, uyarı sesi sayesinde köpeğinizle iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor. Köpeğiniz doğru davranışlar sergilediğinde clicker ile bu davranışı onaylayabiliyorsunuz.

KAYNAK: listelist.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz