TRENDLER KONUSUNDA DÜNYA’YI TAKİP EDİYORUZ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Merhabalar Merve Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merve Öz Arslan kimdir, Çalışma hayatına hedefleri nelerdir?

Merhabalar, Ben Merve Öz Arslan. Endüstri mühendisliği yan dal, Gıda mühendisliği ana dal olarak lisans eğitimimi tamamladım. Çok kısa bir süre gıda mühendisliği yaptıktan sonra kariyerime endüstri mühendisliği alanında tekstil firmasında devam ettim. İlk olarak planlama ardından ihracat müşteri temsilcisi olarak çalıştım. Tekstil sektöründe edindiğim deneyimler ve köpeklerimin ihtiyaçları doğrultusun da  2H1T pet store olarak ürünler tasarladık.

2H1T pet store olarak öncelikle Türkiye’de tanınan bir marka olmayı hedefliyoruz ve ihracat yapmayı istiyoruz.

 2H1T kuruluş hikayenizden bahseder misiniz? 2H1T bünyesinde evcil hayvan dostlarımız için neler temin edilebiliyor?

2H1T açılım olarak Helen, Herkül, Thor ismindeki 3 köpeğimizin kısaltması. Köpek sahipleri bilirler ki köpekleri kurutmak, süre olarak biraz uzun sürüyor(Irka göre değişkenlik gösterse bile) Köpeklerimizi yıkadıktan sonra kurulama süresini kısaltmayı hedefledik. Yaptığımız arge çalışmalarıyla köpek ve kediler için kurulama havluları, eldivenleri ve tüm köpek ırklarına hitap eden 7 bedende bornoz tasarladık.

Sadece online sipariş mi verilebiliyor?

Ürünleri şuan e-ticaret platformlarından bireysel müşteriler sipariş verebiliyor. Veteriner, petshop, pet kuaförlere de toptan satışımız mevcut.  Fuarda yurtdışından da müşteriler ile tanışıp ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Köpek kurulama bornozu standart mıdır? Yoksa ürünlerinizi istediğimiz gibi ayarlayabiliyor muyuz?
Köpek kurulama bornozu xs den 3xl ye kadar 7 bedenden oluşuyor, bu şekilde tüm ırklara hitap ediyoruz. Üründe bele göre ayarlanabilen çırt bantlar ve arka patiler için lastikler mevcut,  bu sayede patili dostlarımız çok rahat ediyor.

Evcil dostlarımıza özel kişisel ürünler üretmeyi düşünüyor musunuz?

Satın alınan her ürün kişisel olduğunu düşünüyorum. Bize ait bir bornozu veya havluyu  bir başkası kullanmaması gibi bir durum.

İlerleyen dönemlerde ürün yelpazenize katmayı düşündüğünüz başka hangi ürünler olacak mı?
Evet, ilerleyen süreçte ürün yelpazemizi genişletmeyi düşünüyoruz. Şuan arge çalışmalarımız devam etmekte, hazır oluncaya kadar sürpriz kalsın istiyoruz. Bizi takipte kalın

 

Hayatınızın ve işinizin dönüm noktası diyebileceğiniz dönemleri ve beklentilerinizi anlatır mısınız?

2H1T pet store kurma fikri eşimin desteğiyle oldu. İnsanın yol arkadaşını doğru seçmesi çok önemli. 3 köpeğimizin ismini taşıyan bir markamız olsun istedik ve onların şansına günden güne büyüyoruz.

Hayata geçirdiğiniz sosyal sorumluluk projeleri var mıdır? Bundan sonrası için bu konuda nasıl planlarınız var?

İmkanımız oldukça sokaktaki canları doyurmak için uğraşıyoruz. Elde ettiğimiz kazançlar ile daha fazla cana ulaşmak isteriz.

Kendi kişisel markanızı nasıl tanımlarsınız?

Reklam yüzünde çok tatlı 3 husky köpeğimin olduğu bir marka 2H1T pet store. Evcil hayvan sahiplerini anlayıp onların tam ihtiyaçlarına göre ürünler geliştirdik. Köpeklerimizin çok sevdiği bu ürünleri tüm patili arkadaşlarının da seveceğini düşünüyoruz.

Olabildiğince ayrıntılı olarak, iyi pazarlanan bir ürünü tanımlayın. Bu ürün ne işe yarıyor?

Şuan için ürünlerimiz köpek ve kedi kurulama havlusu, eldiveni ve köpek kurulama bornozu şeklinde.

Banyo sonrasında ilk olarak kurulama havlusu ile kurulayıp ardından bornozun giyilmesi ile köpeğimizin rahat ettiriyoruz.

Kurulama eldiveni ise yürüyüş sonrasında eve gelen dostumuzun patileri yıkandıktan sonra hızlıca kurutmak için tasarlandı ancak bu süreç için havluyu da kullanabilirler, tercihe bağlı.

En yeni araçlar ve trendler konusunda nasıl güncel kalıyorsunuz?

Dünya’yı takip ediyoruz, özellikle Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerindeki ürünleri yakından inceliyoruz ve bu ürünleri geliştirmeye çalışıyoruz.

Reklam, işbirliği veya fuar gibi katılım sağlayacağınız bir etkinlik olacakmı 2023 yılında?

2023 Petzoo Eurosia fuarına katılımcıyız. İstanbul’da ziyaretçilerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.
Röportaj Veren: Merve Öz Arslan

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + twenty =

Yeniler

Köşe Yazıları