Yaşamak Haktır!..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

 

260820131311347881657MUĞLA’nın Bodrum İlçesi Gümüşlük Beldesi’nde son üç gün içinde 8 köpek ve 4 kedinin zehirlenerek telef edilmesini, hayvan severler ellerinde dövizlerle yürüyerek protesto etti.

Gümüşlük İskelesi’nde toplanan, aralarında tatilcilerin de bulunduğu 150 hayvan sever, ‘Yaşamak haktır’, ‘Köpekler centilmendir’, ‘Katiller aramızda farkındayız’, ‘Hav Hav Hav, Hayvanlar candır’, ‘Diren Köpek’, ‘Beni de öldür’, ‘Gezi’de ben de öldüm, ısırırım’ yazılı dövizler taşıdı. Oyuncu Nejat İşler de eyleme destek verdi.

Grup adına açıklama yapan hayvan severlerden Eser Caner, “Bodrum’un alternatif tatil merkezlerinden Gümüşlük’te kimliği belirsiz kişiler tarafından 8 köpek, 4 kedi zehirlenerek öldürüldü. 5 köpek ve 2 kedi ise son anda müdahale edilip, kurtarıldı. Bu vahşete seyirci kalmayıp, böyle bir eylem yaptık. Bu tür eylemlerin, sokak hayvanlarını acımasızca katleden bu kişilere karşı caydırıcı olacağını düşünüyoruz. Bunu yapan kişiler, bir an önce bulunup, hakettikleri cezayı çekmeli” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 7 =

Yeniler

Köşe Yazıları