21 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Anadolu OSB’den Doğal Yaşam Hakkı İçin Mücadele Ediyor

Anadolu OSB’den Doğal Yaşam Hakkı İçin Mücadele Ediyor

anadolu osb yonetim kurulu baskani tuncay 8799478 x 4456 o 620x348 Anadolu OSB’den Doğal Yaşam Hakkı İçin Mücadele Ediyor

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde bulunan hayvanları koruma altına aldı.

Kuruluşundan itibaren canlı haklarına saygılı olan ve doğa ile uyumlu projelerini hayata geçiren Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), sınırları içerisinde bulunan hayvanları koruma altına aldı.
Anadolu OSB, bünyesinde yaşayan tüm hayvanların doğal yaşam sürelerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için yeni uygulamalara gitti. Bölge’de sahipsiz ve başıboş hayvanlar için besleme üniteleri ve barınma yerleri yapılırken, bu hayvanların sağlık kontrolleri için ilgili Belediye ile düzenli işbirliği yapılıyor.
Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, tüm canlıların eşit var olma hakkı olduğunu ifade ederek, her sanayi kuruluşunun Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi’ ni göz önünde bulundurması gerektiğini kaydetti.
anadolu osbC957E Anadolu OSB’den Doğal Yaşam Hakkı İçin Mücadele EdiyorTuncay, “Biz canlı haklarının korunup, ileriye taşınmasını misyon edinen bir organize sanayi bölgesiyiz. Kuruluşumuzdan itibaren doğa uyumlu tasarımlar konusunda stratejik ve etkin yaklaşımlara sahibiz. Fabrikalardan önce bataklığa dönüşmüş Uyuz Gölü’ne yağmur suları ile can vererek, gölet haline getirdik ve bu göleti 7500’den fazla ağaçla çevreleyerek koruma altına aldık. Diğer bir yandan yaban hayatına duyduğumuz saygıdan dolayı Bölge’de kontrol dışı avcılığı yasakladık. Şimdide Bölge’de çok sayıda bulunan sahipsiz ve başıboş hayvan için besleme üniteleri ve barınma yerleri kurduk” diye konuştu.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kepez
Hayvan dostu Kepez

KEPEZ Belediyesi Veterinerlik Servisi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kepez'de bulunan binlerce evcil ve sokak hayvanına hizmet veriyor....

Kapat