Son Haberler

Kuş Sevdası 700 Kilometre Yol Yaptırdı

Yazan Pet Haber

kuş festivaliKırklareli’nin lüleburgaz ilçesinde düzenlenen 13. Kürklü, Kanatlı Hayvanlar Festivaline katılan kuş sevdalısı, yaklaşık 700 kilometre yol katederek Muğla’dan Lüleburgaz’a geldi.
Lüleburgaz Kapalı Pazar yerinde gerçekleşen festival, hayvanseverleri bir araya getirdi. Festivalde güvercinlerin yanı sıra, süs kuşları ve evcil hayvanlar da yer aldı. Festival hakkında bilgi veren Lüleburgaz Güvercin Kanarya ve Kümes Hayvanları Sevenler Derneği Başkanı Hikmet Topal, “13’üncüsünü yaptığımız festivalimiz güzel ve olumlu geçti. İstanbul ve çevresinden kanaryacılarımız yoğunluktaydı. Tüm Türkiye’nin bölgelerinden süs kuşçuları kendimize özgü Trakya kuşçuları, Marmara’da bakılan bütün güvercinler geldi. 35 kategoride yarışmalar yapıldı. 105 adet kupa dağıtıldı” dedi.
Muğla’dan Lüleburgaz’a festival için geldiğini ifade eden Sefa Çolakoğlu, “Gayet güzel bir organizasyon oldu. Ben dört farklı kategoride yarışmaya katıldım. Yarışmaların birisinden tulum çıkardık. Diğerlerinde de birincilik, ikincilik derecelerimizi aldık. Gayet mutlu bir şekilde Lüleburgaz’dan ayrılacağız” dedi.
“KUŞ SEVDASI BİZİ BURAYA KADAR GETİRDİ”
13. Kürklü, Kanatlı Hayvanlar Festivali için 700 kilometrelik yoldan geldiklerini ifade eden Çolakoğlu, “Kuş sevdası bizi buraya kadar getirdi. Daha nerelere gideceğiz belli değil. Severek gidiyoruz. Bu işler parayla pulla yapılacak işler değil. Büyük bir aşkla yapıyoruz. Herkese tavsiye ediyoruz. İnşallah yeni nesiller yetiştirebiliriz” diye konuştu.
“BANA ŞUAN araba DA VERSELER KUŞLARI VERMEM”
Kuşların cins ve fiyatları hakkında da bilgi veren Çolakoğlu, “Buhara dediğimiz kuşlardan var. Yurt dışından getirtiyoruz ama kendi üretimlerimizi burada sergiliyoruz. Bunların üzerlerinde yazan bir rakamı yok. Bizler belirliyoruz bunların rakamlarını. Bizim için manevi değeri yüksek olduğu için bana şuan araba da verseler önümdeki kuşları vermem. Manevi bir değeri olduğu için bunu da neyle kıyaslarız? 10 bin, 15 bin TL verseler şu an vermem. Satılık dediğimiz zamanda 5 bin TL’nin altında gitmeyecek kuşlar” ifadelerini kullandı.

İHA

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap