Son Haberler

Scorp hayvanlar için 200’den fazla evin kapısına su koydu

Yazan Pet Haber

Türkiye’nin en samimi sosyal medyası mottosu ile yola çıkan Scorp dijital platformda kazandığı başarıları sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırmaya devam ediyor.

scorp-hayvanlar-icin-200-den-fazla-evin-kapisina-su-koydu-7518932Scorp, geçtiğimiz Temmuz ayında ÜNİHAK (Üniversiteler Arası Hayvanları Koruma Topluluğu) ile beraber Scorp kullanıcıları başlattıkları ‘’Su Koyverme #SukoyMeydanOku ” kampanyası ile birlikte 200 den fazla evin önüne sokak hayvanlarına gösterdikleri duyarlık sebebiyle, su koyuyor.
200 kullanıcının birbirine meydan okuması üzerine, kapılarının önüne ve sokak başlarına hayvanlar için doldurulmuş su kapları koyması ile beraber yaklaşık 200 den fazla lokasyonda sokak hayvanları unutulmamış ve susuzluk çekmemiş oluyor.
ÜNİHAK ; 2015 senesinde kurulan ve bünyesinde 25 üniversitenin Hayvan Hakları ve Doğal Yaşamı Koruma Kulüplerini bulunduruyor.
ÜNİHAK’ın önderliğinde başlatılan bu kampanya için ÜNİHAK bir tanker su ile bir barınağın uzun bir süreliğine su ihtiyacını karşıladı.
Kullanıcılar kapılarının önlerini sokak hayvanları için bir kap su koyarken konu ile ilgili en içten düşüncelerini de paylaştı;
‘’Malum havalar çok sıcak biz evdeyiz ama onlar değil…’’
‘’Hadi bakalım ben oğlumun suyunu mamasını verdim sıra aşağıda ki arkadaşlarında ?’’
‘’Maalesef dünyada ki tüm hayvanlar benim kucağımda ki kadar şanslı olmuyor sizlerden tek ricam kullanılmış bir yoğurt kabını alın ve içine su koyun onların yüzündeki mutluluğu görmeye gerçekten değer…

MİLLİYET

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap