23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sokak hayvanlarına ”besleme noktaları” oluşturuldu

Sokak hayvanlarına ”besleme noktaları” oluşturuldu

sok.hyv .besleme Sokak hayvanlarına besleme noktaları oluşturulduGAZİANTEP’te, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından oluşturulan beslenme noktalarına yiyecek bırakılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, oluşturulan kış şartlarında sokak hayvanlarının kötü hava koşullarında yemek ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladı. Sokakta zor koşullarda yaşayan hayvanların durumunu göz önüne alan Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı, sokak hayvanları için merkez ve ilçelerde beslenme noktaları oluşturmuştu. Soğuk ve kar yağışı nedeniyle sokakta gıda bulmakta zorlanan kedi, köpek ve kuşların yem ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına yemler bırakıyor. Bu kapsamda şehrin muhtelif yerindeki 30 köpek ve 5 kedi besleme noktası ile tüm parklardaki kuş besleme noktalarına yem bırakılıyor. Ekipler, kedi ve köpekler için enerjisi yüksek kuru mamalar bırakırken, kuşlar için de kuş yemleri, buğday ve mısır taneleri bırakıyor. Öte yandan şehre yağan ilk karla ve soğuk hava nedeniyle hayvanların mağdur olmaması yeni kedi, köpek barınakları ve yemliklerin sayısı artırılıyor.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
fındık
Sahiplenirken tercihini ‘Engelli Fındık’tan yana kullandı

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde belediyeye ait Hayvan Bakımevi’nde arka sol  bacağını otomobilin ezmesi sonucu kaybeden 'Fındık' isimli sokak köpeği sahiplendirildi.  Çorlu’da...

Kapat