Son Haberler

Sokaklardaki Evcil Hayvan Dışkılarının Dna Kaydı Tutulacak

Yazan Pet Haber

Evcil hayvanlarının dışkılarını toplamayarak caddelerde bırakan vatandaşların davranışlarından yorulan İspanya’nın Valensiya kenti Mislata Belediyesi, önlem olarak evcil köpeklerin DNA sının kaydedileceği veri bankası oluşturma kararı aldı.

sokaklardaki-evcil-hayvan-diskilarinin-dna-ka-8921690_oEvcil hayvanlarının dışkılarını toplamayarak caddelerde bırakan vatandaşların davranışlarından yorulan İspanya‘nın Valensiya kenti Mislata Belediyesi, önlem olarak evcil köpeklerin DNA sının kaydedileceği veri bankası oluşturma kararı aldı.

Mislata Belediyesi internet sayfasında evcil hayvan sahiplerine bir duyuru yayınlayarak, evcil hayvanlarının kan örneklerinin belediyenin anlaştığı veteriner merkezlerinde alınarak yılsonundan önce belediyeye teslim etmeleri istendi.

Alınan kan örneklerinden evcil hayvanların DNA’ları tespit edilerek veri bankasında kayıt altına alınacak.

Temizlik işçilerin sokaklarda tespit ettikleri hayvan dışkıları polise teslim edilip DNA analizleri yapıldıktan sonra belediyenin elindeki DNA kayıtları ile eşleşmesi yapılacak.

Evcil hayvanlarının dışkılarını toplamadıkları tespit edilen sahipleri ise 200 Euro para cezasına çarptırılacaklar. – Stockholm

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap