23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sokaklardaki Evcil Hayvan Dışkılarının Dna Kaydı Tutulacak

Sokaklardaki Evcil Hayvan Dışkılarının Dna Kaydı Tutulacak

Evcil hayvanlarının dışkılarını toplamayarak caddelerde bırakan vatandaşların davranışlarından yorulan İspanya’nın Valensiya kenti Mislata Belediyesi, önlem olarak evcil köpeklerin DNA sının kaydedileceği veri bankası oluşturma kararı aldı.

sokaklardaki evcil hayvan diskilarinin dna ka 8921690 o 620x348 Sokaklardaki Evcil Hayvan Dışkılarının Dna Kaydı TutulacakEvcil hayvanlarının dışkılarını toplamayarak caddelerde bırakan vatandaşların davranışlarından yorulan İspanya‘nın Valensiya kenti Mislata Belediyesi, önlem olarak evcil köpeklerin DNA sının kaydedileceği veri bankası oluşturma kararı aldı.

Mislata Belediyesi internet sayfasında evcil hayvan sahiplerine bir duyuru yayınlayarak, evcil hayvanlarının kan örneklerinin belediyenin anlaştığı veteriner merkezlerinde alınarak yılsonundan önce belediyeye teslim etmeleri istendi.

Alınan kan örneklerinden evcil hayvanların DNA’ları tespit edilerek veri bankasında kayıt altına alınacak.

Temizlik işçilerin sokaklarda tespit ettikleri hayvan dışkıları polise teslim edilip DNA analizleri yapıldıktan sonra belediyenin elindeki DNA kayıtları ile eşleşmesi yapılacak.

Evcil hayvanlarının dışkılarını toplamadıkları tespit edilen sahipleri ise 200 Euro para cezasına çarptırılacaklar. – Stockholm

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kangal
Para Uğruna İğrenç Vahşet!

Köpek dövüşlerinin yapıldığı Kangal Süper Ligi, son dört yılda Türkiye’nin en çok kazandıran ligi oldu. 81 ilde düzenlenen köpek dövüşlerinin...

Kapat