Son Haberler

Üniversiteliler bakıma muhtaç hayvanları sahiplendiriyor

Yazan Pet Haber

üniversite hyvAKDENİZ Üniversitesi Hayvan Severler Topluluğu (AKÜ-HAYSEV), önemli bir duyarlılık projesine imza atıyor. Topluluk üyesi öğrenciler, kampüs içerisindeki hayvan popülasyonunu yakından takip ederek bakıma muhtaç hayvanları sahiplendiriyor.
Hayvan Severler Topluluğu yürüttüğü proje kapsamında, kampüs içerisindeki hayvanların üremesini kontrol altında tutuyor, ayrıca hayvanları sahiplendirerek hayvanların sıcak bir yuvaya kavuşmasını sağlıyor. Hayvan Severler Topluluğu Başkanı Sezai Bayram ve başkan yardımcısı Orçun Gür, özellikle hasta hayvanlara derhal müdahale ederek sağlıklı kalmaları konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini ve büyük bir özveri ile sürdürdükleri çalışmalarında çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirtti.
Sezai Bayram, “Bizler üniversitemiz içerisindeki tüm hayvanları birey olarak görmekteyiz. Öğrenci arkadaşlarımızın da bu konuda bilinçlenmelerini sağlıyoruz. Şimdiye kadar 350’nin üzerinde sahiplendirme yaptık. Bizim için büyük bir başarı. Hayvanların özellikle kış ve yaz mevsimi dönemlerinde yaşadığı su ve yiyecek sıkıntılarını gidermek için sosyal medyada ‘kedi ve köpek’ yemleri sağlama kampanyası sürdürmekteyiz. Kampanyamıza yoğun destek geliyor. Üniversitemizin ilgili birimleriyle de sık sık bilgi alışverişini sürdürmekteyiz” açıklamalarını yaptı.

DHA

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap